Direct naar:
Zorg Verzekerd, ook in 2012
Lees hier de column van de Raad van Bestuur van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen over ziekenhuisfinanciering.De vele systeemwijzigingen in de ziekenhuisfinanciering leiden tot veel onzekerheid en media-aandacht over wat er allemaal mis kan gaan. Het hoofdlijnenakkoord legde alle partijen een beperking van de groei op tot 2,5%, maar ten opzichte van wat dan. En hoe vertalen we een dergelijke landelijke taakstelling tot op individueel ziekenhuisniveau. Zeker als je in een groeifase zit met een dottercentrum zoals ZorgSaam.
Er is op vele niveaus intensief onderhandeld, over schaduwbudget, over honorariumplafonds, en over de ziekenhuisvolumes en prijzen, de DOT-prijzen. Ook alweer nieuw dit jaar. Niet eenvoudig dus, maar we zijn eruit gekomen.
HEAD Marc Neyt maakte de principeafspraken rond met onze grotere verzekeraars, CZ-Zorgverzekeringen, Achmea en VGZ. Met de overige worden de laatste aanbiedingen nog uitgewisseld. De deadline van 1 april is daarmee wel gehaald.
Belangrijk voor onze patiënten, belangrijk voor de verzekeraars en ook wij zijn er blij mee.
Daarmee kunnen we in principe worden bevoorschot de komende maanden, in afwachting van de definitieve overeenkomsten, maar nog veel meer in afwachting van de eerste facturering. De nieuwe systemen zijn echter nog niet zodanig dat de DOT’s vanaf 1 januari al kunnen worden gefactureerd. Wij staan in de startblokken, maar daarop moet landelijk nog een finishing touch plaatsvinden.
We weten dus nog niet precies wanneer en we weten nog niet hoeveel. We weten ook nog niet precies hoever we staan. Maar de eerste barrières zijn genomen, met dank aan allen die zich daarvoor inzetten. En de rest zal nog komen.
Wij houden u op de hoogte.
P. Rademacher, voorzitter Raad van Bestuur ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, 5 april 2012.
<< terug naar het overzicht
Laatst bijgewerkt op dinsdag 12 maart 2013 14:17